Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Yeni Gelen Öğretmenlerimiz İçin Seminer Düzenlendi

 Yeni Gelen Öğretmenlerimiz İçin Seminer Düzenlendi

Karlsruhe ve Stutgart Eğitim Ataşelikleri nezdinde 2018 yılı itibariyle görevlendirilen Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleri için, Baden-Württemberg Eyaleti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan işbirliği ile 30-31 Ekim 2018 tarihlerinde Bad Wildbad Eyalet Eğitim ve Kişişel Gelişim Akademisinde seminer düzenlenmiştir. 

Seminerin açılışına T.C. Stuttgart Başkonsolosu M. Erkan Öner, Eğitim Ataşemiz Dr. Öğr. Üyesi Ümit Kaptı, BW Eyaleti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığından Daire Başkanı Suzan Bacher, Anadil Dersleri ile ilgili Bakanlık temsilcisi Carmen Bock, Berivan Colak-Loens, Eyalet Eğitim ve Kişisel Gelişim Akademisi yetkilileri ve öğretmenlerimiz katılmıştır. 

 Stuttgart Başkonsolosu M. Erkan Öner, Anadil derslerinin önemini vurgulayıp öğretmenlerimizden beklentilerini ifade etmiştir. Daire Başkanı Suzan Bacher, BW Eyaletinde 14 farklı ülkenin anadil dersi verildiğini ifade edip yapılan çalışmalardaki şeffaflığın önemine değindi. 

Seminerde Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinde görevli Offenburg Koordinatör Öğretmeni Adnan Baysal ve Stutgart Eğitim Ataşeliğinde görevli Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Zeynep Dilber Özer; Türkçe dersi öğretim teknikleri, Alman okul ve kurumlarıyla ilişkiler konularında sunumlar yaparak göreve yeni başlayan öğretmenlerimizle tecrübelerini paylaşmışlardır

Yapılan seminere Baden Türk Okul-Aile Birliği  Federasyon Başkanı Kemal  Ülker ve yardımcısı Mahmut Pervaneli, Württemberg Okul-Aile Birliği Federasyon Başkanı Burhan Uzun ve yardımcısı Ömer Alemdaroğlu, Önel ve Anadolu Yayınevi temsilcileri katılıp katkı sundular. 

Eyaletimizdeki görevine başlayan ve daha önce bu seminere  katılamayan öğretmenlerimiz, seminerden çok faydalandıklarını ifade ettiler. 

07-11-201807-11-201807-11-201807-11-2018

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.