Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Wisloch-Dielheim Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı

Wisloch-Dielheim Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı

Wiesloch Türk Okul Aile Birliği ve Dielheim Türk Okul Aile Birliği her yıl olduğu gibi bu yıl da birlikte Dielheim kasabası Kulturhalle salonunda büyük bir coşku ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Katılımın yoğun olduğu bu etkinliğin aynı zamanda 13 Mayıs Anneler gününe denk gelmesi, iki güzel günün bir arada kutlanmasına vesile oldu.

 

16-05-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiesloch Belediye Başkanı Ludwig Sauer, Dielheim Belediye Başkanı Thomas Glasbrenner ve Karlsruhe Konsolosu Adnan Hayal`ın de katıldığı programda Karlsruhe ataşeliğine bağlı Wiesloch ve Dielheim Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri;Beliz Korkmaz ve Kayhan Şenel‘in  hazırladığı dans gösterileri, şiirler, müzik ve çeşitli rondlar sergilendi.

16-05-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yıl yönetime yeni seçilen Wiesloch Türk Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Gündüzoğlu yaptığı konuşmada, öğrencilerin Türkçe dersinde öğrendiklerini burada sergilerken yaşadıkları heyecana ortak olmanın keyfini yaşadıklarını belirtti. Velilere desteklerinden ve öğretmenlere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden başkan, daha sonra yapılacak etkinliklere de herkesi şimdiden davet etti.

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.