Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Uluslararası e-Twinning Projesi

Uluslararası e-Twinning Projesi

Baden Baden Eğitim Bölgesi Türkçe Öğretmenimiz Mehmet Can Süzer, Almanya Göppingen Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Figen ÖZTÜRK ve Adana Hürriyet İlkokulu İngilizce Öğretmeni Anzılha ALTUN ile 23 Nisan temalı "Bu Benim Bayramım" - "Das ist mein Fest" adlı  dört ay sürecek olan eTwinning projesine başlamıştır.. Projenin amacı Almanya´da doğmuş büyümüş Türk öğrencilerimizle Türkiye´deki öğrencileri proje kapsamında kaynaştırmak ve buradaki öğrencilere güncel kültür aktarımı konusunda köprü olmaktır. Proje kapsamında yapılacak çalışmalar eTwinning resmi sayfasının ilgili bölümlerinde yayımlanacak olup proje çalışma takviminin başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda öğretmenler ve okullar Alman ve Türk Ulusal Destek Servisleri tarafından "Kalite Etiketi" ile ödüllendirilmektedir. 

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği olarak   öğretmenimiz Mehmet Can Süzer başta olmak üzere tüm proje çalışanlarına başarılar diliyoruz.

10-04-2019

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.