Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Spaichingen´de Türk Anne Okulu 3. Yılında !

Spaichingen´de Türk Anne Okulu 3. Yılında !

 Spaichingen´de Türk Anne Okulu 3. Yılında !

              Spaichingen Türk Okul Aile Birliği ve Spaichingen (Fatih Camii) DİTİB Derneği işbirliğinde Tuttlingen Eğitim Bölgesi T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Türkçe – Türk Kültürü Öğretmeni Necdettin Sarıkaya nezaretinde ‘Spaichingen Türk Anne Okulu’ adı verilen Okuma- Yazma kursları 3 yıldır devam ediyor  . 3 yıldır sürdürülen okuma – yazma kursu maharetiyle çeşitli sebeplerden ötürü çocukluk dönemlerinde okuma – yazma öğrenemeyen 14 kursiyer anne okuma-yazma öğrendi.

23-03-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

             Çocukluklarında okula gidememelerinin ve okuma yazma öğrenememelerinin yaşam hikayelerini kendi yazdıkları mektuplar maharetiyle okuyarak izleyicilere sunan kursiyer Anneler, 40 – 50 yıl sonra diploma almanın gururunu sevinç gözyaşlarıyla yaşadılar.

23-03-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

             Bu yıl "Spaichingen Türk Anne Okulu"  planladıkları proje kapsamında İstanbul’a bir sınıf gezisi yaparak ve Türkiye’den mektup arkadaşları bularak eğitimlerini sürdürmeyi planlamaktalar. Böylece kursiyer Anneler Türkiye’den yeni arkadaşlar ile tanışacaklar.

             T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Necdettin SARIKAYA´ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.