Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Rehberlik Videolarımız

 

Çocukların Dünyasında Stres

Çocukların Dünyasında Stres videosu PDR Servisimiz tarafından, çocuklarımızın anlamlandırmakta zorlandıkları durumlarda duygularını nasıl yansıttıkları ve ebeveynin yaklaşımının nasıl olacağına yönelik velilerimize rehber olması amacıyla hazırlanmıştır.

 İlk yayınlandığı link

 

 

Küçük Çocuklarda ve Ebeveynlerde Duyguları İfade

Küçük Çocuklarda ve Ebeveynlerde Duyguları İfade videosu PDR Servisimiz tarafından Covid 19 sürecinde, çocukların kaygılandıkları ve kaçındıkları korkularıyla yüzleşmelerini sağlayacak, ebeveynle yapılabilecek bir etkinlik örneği olarak hazırlanmıştır.

 ilk yayınlandığı link

 

 Nefes ve Gevşeme Egzersizleri

Nefes ve Gevşeme Egzersizi videosu, PDR Servisimizin Rehberlik Bülteni Mayıs 2020 sayısı için okuyucularına günlük hayatın streslerinin etkisinin hafifletilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

ilk yayınlandığı link

 

 

Salgın Döneminde Ergenlerle İletişim

Salgın Döneminde Ergenlerle İletişim videosu, PDR Servisimiz tarafından özellikle izolasyon sürecince ergenlerle iletişimi kuvvetlendirmek, onları anlamak için ebeveynlere destek olmak amacıyla hazırlanmıştır.

ilk yayınlandığı link

 

Nitelikli İletişim

Nitelikli İletişim videosu, PDR servisimiz tarafından nitelikli iletişim kurmada birtakım ipuçları sunarak velilerimize rehber olması amacıyla hazırlanmıştır.

ilk yayınlandığı link

 

Yaz Tatili Önerilerimiz

Yaz Tatili Önerilerimiz videosu, PDR Servisimiz tarafından çocukların yaz tatilinin eğlenceli ve verimli bir şekilde geçirmesi ve anne babanın nasıl destek olabileceğini ele alarak velilerimize rehber olması amacıyla hazırlanmıştır.

ilk yayınlandığı link

 

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme Güçlüğü videosu, PDR Servisimiz tarafından öğrenme güçlüğünün ne olduğu ve öğrenme güçlüğü olan çocukların ebeveynlerinin yapabileceklerinin ele alarak velilerimize rehber olması amacıyla hazırlanmıştır.

 ilk yayınlandığı link

 

Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları -1

PDR Servisimizce hazırlanan, çocuklarda görülen davranış bozuklukları ve ebeveynlere önerilerin ele alındığı bu video, velilerimize rehber olması amacıyla hazırlanmıştır. 

ilk yayınlandığı link

 

Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları -2

PDR Servisimizce hazırlanan, çocuklarda görülen davranış bozuklukları ve ebeveynlere önerilerin ele alındığı bu video,  velilerimize rehber olması amacıyla hazırlanmıştır.    Aynı konudaki bültene ulaşmak için tıklayınız.    

ilk yayınlandığı link 

 

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 0049721 856128

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.