Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Öğretmenlerimize Veda

Öğretmenlerimize Veda

KARLSRUHE Başkonsolosluğu bölgesinde hizmet veren ve 5 yıllık görev süresini tamamlayan Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğretmenleri İlayda Grill Restorant’ Karlsrue Başkonsolosu Nevzat Arslan  tarafından verilen veda yemeğinde buluştu.

Yemeğe Karlsruhe Eğitim Ataşesi Prof. Dr Mustafa Yağbasan, Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran ve Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleri katıldı.

Önemli meslek

Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin en uzak yerlere kadar giderek büyük özverilerle görevlerini yaptıklarını söyledi. Nevzat Arslan, öğretmenlere Almanya’da ki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Zorluklarla karşılaştınız

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Yağbasan, öğretmenlere ‘Geldiğinizde bir çok zorluklarla karşılaştınız, burada çok iyi izler bıraktınız. Bundan sonra ki çalışmalarınızda başarılar dilerim.’ Dedi. 

Veda yemeğinde bir konuşma yapan öğrtemenler Almanya’da geçen 5 yıllık görev süresinde edindikleri tecrübeleri anlattı. 

25-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Teşekkür belgesi verildi…

Konuşmalardan sonra  5 yıllık Almanya görev süresini tamamlayan 32 öğretmene teşekkür belgesi takdim edildi.5 yıllık görevlerini tamamlayan öğretmenler Temmuz ayı sonu itibarı ile Türkiye’de yeni görev yerlerine gidecekler.

Programın sonunda Nevzat Arslan öğretmenleri tek tek tebrik etti. Toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

25-06-2018

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.