Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Öğretmenler Toplantısının II. yapıldı

Öğretmenler Toplantısının II. yapıldı

4 Mart Pazar günü Karlsruhe, Bruchsal, Mannheim, Heidelberg, Rastatt ve Sinsheim bölgesinden yaklaşık 60 Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Başkonsolosumuz Nevzat ARSLAN tarafından kabul edildi. Genelde Eğitim özelde ise Türkçe ve Türk Kültürü Derslerinin problem ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa YAĞBASAN ın açılış konuşması ile başladı.

05-03-2018

 

Toplantıda konuşan  T.C. Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat ARSLAN ´´Siz öğretmenlerimizin herbiri bir çok öğrencinin hayatlarında dönüm noktası olabilir, yönlendirilmelerinizle hayatlarına dokunduğunuz öğrencilerin hayatlarını tamamen değiştirebilir onlara yeni ufuklar açabilirsiniz´´ dedi.

Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa YAĞBASAN  ´´Öğretmenlerimizin Türkçe ve Türk Kültürü Dersi vermenin yanısıra bulundukları şehirlerde Türkiye Cumhuriyetinin birer temsilcisi olduğunu, her bir öğretmenin gerek davranış gerek duruşlarıyla ülkemizi hakkıyla temsil etmeleri gerektiğini" hatırlattı.

05-03-2018

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda  Türk toplumunda eğitimin önemi ile ilgili farkındalığın nasıl ve hangi projelerle artırılabileceği, diğer problemler ve çözüm önerileri konuşuldu.

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.