Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Öğretmenler Toplantısı Gerçekleşti

Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Öğretmenler Toplantısı Gerçekleşti

Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği´ne bağlı  Freiburg, Schramberg, Nagold, Pforzheim, Tuttlingen, Lörrach, Offenburg bölgelerinden  yaklaşık 60 Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Başkonsolosluğumuz toplantı salonunda 25. 02.2018 Pazar günü Başkonsolosumuz Nevzat ARSLAN´ın davetine icabet ederek buluştu. Türkçe ve Türk Kültürü Dersi başta olmak üzere eğitimle ilgili sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı da Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa YAĞBASAN Almanya da Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri Öğretmenlerinin varlığının çok mühim olduğunu, yurtdışı öğretmenlerinin ülkemizi temsil noktasında yapacakları çalışmaların önem arz ettiğini, anadil eğitimine yönelik teorik bilgilerin pratiğe dönüşmesini beklediklerini iafde etti.

Öğretmenlerle yapılan eğitim istişare toplantısının ikincisi 4 Mart Pazar günü gerçekleşecek.

 

 

26-02-2018

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.