Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

"I am not trash, I can come back" eTwinning Projesi Ulusal Kalite Etiketi Yolunda!

Proje adı: "I am not trash, I can come back "   Proje türü: e-Twinning projesi   Proje bağlantısı: https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning/projects/im-not-trash-i-can-come-back/twinspace


 

 

Heidelberg Eğitim Bölgesi Schwetzingen ve çevresi Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenimiz Rabia Ruşen tarafından yürütülen "I am not trash, I can come back " e-Twining projesi kapsamında öğrencilerimiz hem ana dillerini hem yabancı dil olarak İngilizceyi hem de çevresel bilinçlerini proje aracılığıyla geliştiriyorlar.

 

Türkiye'den 9 (dokuz), Polonya'dan 3 (üç), Romanya'dan 1(bir) ve Almanya'dan 1 (bir) okul olmak üzere toplam 14 (on dört) okul ve yaklaşık 100 (yüz) öğrencinin katıldığı proje  Aralık 2023 ile Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

Schwetzingen ve Çevresi Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni olan Rabia Ruşen ve öğrencileri, proje kapsamında 5 (beş) ay boyunca yaptıkları etkinlikleri adım adım gözden geçirecek ve önümüzdeki günlerde eTwinning Bonn Alman Ulusal Ajansı'na (Pädagogischer Austauschdienst (PAD) des Sekretariats der Kultusministerkonferenz) "kalite etiketi" için başvuruda bulunacak.

 

29-05-202429-05-2024

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 0049721 856128

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.