Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Haydi Türkçe Dersine! Çünkü...

 Anne, baba ve çocuklar, Türkçe ve Türk Kültürü dersini neden istediklerini ve ders hakkındaki düşüncelerini anlatıyorlar. Derslerimizde çocuklarımız neler öğreniyorlar ve nasıl öğreniyorlar? Bu soruların cevabını bu videoda bulabilirsiniz.  2022-2023 Eğitim Öğretim yılı Türkçe ve Türk Kültürü Dersi haftalık ders planlamalarımızı Temmuz ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Planlamaya dâhil olabilmek için acele ediniz.    
Haydi Türkçe Dersine! Çünkü...

Haydi Türkçe Dersine! Çünkü...

Anne, baba ve çocuklar, Türkçe ve Türk Kültürü dersini neden istediklerini ve ders hakkındaki düşüncelerini anlatıyorlar. Derslerimizde çocuklarımız neler öğreniyorlar ve nasıl öğreniyorlar? Bu soruların cevabını bu videoda bulabilirsiniz.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı Türkçe ve Türk Kültürü Dersi haftalık ders planlamalarımızı Temmuz ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Planlamaya dâhil olabilmek için acele ediniz.

 

Baden Bölgesinde Türkçe ve Türk Kültürü derslerimize kayıt olmak çok kolay. Okul müdürlüklerinden sizlere verilen kayıt formunu doldurup okul müdürlüğüne veya TTK öğretmenimize teslim ederek, tanıtım broşürümüzdeki karekodu okutarak veya www.anadilim.net adresinden elektronik formu doldurarak başvurabilirsiniz.

1.sınıftan 10. sınıfa kadar her kademeden toplamda 7000 e yakın öğrencimiz bu derslerden yararlanıyor. Toplam 188 şehirde 534 okulda görev yapan 117 Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenimiz ile sizin için buradayız.

Haydi Türkçe ve Türk Kültürü dersine katıl, dilini ve kültürünü kuşaklara aktar...

Ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

T. C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

Telefon : +49 721 85 61 28

WhatsApp Hattı: +49 721 85 61 28

E-Posta : karlsruhe@meb.gov.tr

 : karlsruhegitimataseligi@gmail.com

Web Adresi : http://karlsruhe.meb.gov.tr/

 

Bulunduğunuz şehirde TTK Dersi açılmasında destek olmak istiyorsanız, Eğitim Bölgesi (EB) Koordinatör öğretmenlerimize aşağıdaki e-posta adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bruchsal EB ttkd.bruchsal.eb@gmail.com

Donaueschingen EB ttkd.donaueschingen.eb@gmail.com

Freiburg EB ttkd.freiburg.eb@gmail.com

Heidelberg EB ttkd.heidelberg.eb@gmail.com

Karlsruhe EB ttkd.karlsruhe.eb@gmail.com

Konstanz EB ttkd.konstanz.eb@gmail.com

Lörrach EB ttkd.loerrach.eb@gmail.com

Mannheim EB ttkd.mannheim.eb@gmail.com

Offenburg EB ttkd.offenburg.eb@gmail.com

Pforzheim EB ttkd.pforzheim.eb@gmail.com

Rastatt EB ttkd.rastatt.eb@gmail.com

Sinsheim EB ttkd.sinsheim.eb@gmail.com

 

Eğitim bölgelerimizin web sitesi adresleri: 

Offenburg EB https://www.ttkortenau.com/

Konstanz EB https://www.konstanzegitim.com/

Bruchsal EB https://bruchsalttk.weebly.com/

#tcmeb #mebabdigm #TCKarlsruheBaşkonsolosluğu  #EğitimDiplomasisi www.anadilim.net #anadilim #AnadilimNet #Türkce https://www.facebook.com/T.C.KarlsruheBaskonsoloslugu/ #MSU #Türkischunterricht #Muttersprache #Türkisch #Türkischlernen #Karlsruhe

 

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.