Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Göreve Yeni Başlayan Türkçe Ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenlerimiz Seminerde

Göreve Yeni Başlayan Türkçe Ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenlerimiz Seminerde

Alman okullarındaki Türk çocuklarına dilimizi ve kültürümüzü öğretmek için Baden- Württemberg'e gelen öğretmenlerimiz, Alman Eğitim Bakanlığı ile Stuttgart ve Karlsruhe Başkonsolosluklarının birlikte düzenlediği Uyum Seminerinde buluştu. 30-31 Ekim tarihlerinde Zentrum für Schulqualität und Lehrerbildung Aussenstelle Esslingen'de düzenlenen iki günlük seminer,  Baden-Württemberg Eyaletinde Türkçe ve Türk Kültürü Derslerini gerçekleştirecek öğretmenler için oldukça verimli geçti. 

Açılış konuşmasını Stuttgart Eğitim Ataşesi Dr. Ümit Kaptı'nın yaptığı seminerde Alman Eğitim Bakanlığını temsilen Matthias Wolf konuştu.  

İlk gün Karlsruhe Eğitim ataşeliği adına Hümeyra Kaya ve Stuttgart Eğitim Ataşeliği Adına Mürüvvet Sanal ve Özden İncekar; Almanya'da bir okulda görev yapan Murat Tığlı, öğretmenleri bilgilendirirken seminere davet edilen yayınevleri öğretmenlere derslerinde faydalı olacak kitap ve materyalleri tanıttılar.

İkinci gün Stuttgart Başkonsolosu  Sayın Mehmet Erkan Öner , Baden ve Württemberg Okul Aile Birlikleri başkanları Kemal Ülker ve Burhan Uzun, Ömer Alemdaroğlu ve Alman Eğitim Müdürlüğü'nü temsilen Ali Gülbahar konuşmalar yaparak öğretmenleri bilgilendirdiler.

Seminerin sonunda Almanya'daki görevlerine yeni başlayan öğretmenlerimiz, katılım belgelerini de alarak hizmet bölgelerindeki öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek üzere görev bölgelerine geri döndüler.

Eğitim Ataşeliği olarak , seminerde Ataşeliğimizi temsilen sunum yapan değerli öğretmenimiz Hümeyra Kaya'ya teşekkür ediyor ve yeni gelen öğretmenlerimize bir kez daha "Hoş geldiniz" diyor, başarılar diliyoruz. 

04-11-2019

04-11-201904-11-201904-11-2019

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.