Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Gençlik Kampları Yurt Dışında Yaşayan Gençleri Bekliyor!

Gençlik Kampları Yurt Dışında Yaşayan Gençleri Bekliyor!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurtdışında yaşayan 18-22 yaş arasındaki gençlerimizi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ülkemizde düzenlediği gençlik kamplarına katılmaya teşvik etmektedir.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında farklı şehirlerde düzenlenen programlar, yurtdışında yaşayan tüm gençlerimizin başvurularına açıktır.

Gençlik Kamplarına katılım ücretsizdir ve yurtdışından gelecek katılımcıların Türkiye’ye ulaşım giderleri belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenecektir.

Kamp Tarihleri

Kamplar 8 farklı şehirde ve 8 dönemde gerçekleştirilecektir.

23-05-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamp İçeriği

Gençlik Kampı katılımcıları kamp dönemi süresince Türkiye’de yaşayan akranları ile birlikte zaman geçirme imkânı bulacaklardır. Gençlerimiz kamp olanakları çerçevesinde sportif ve kültürel etkinliklere katılacaklar ve çevre gezileri yapacaklardır. Farklı şehirlerdeki kampların içerikleri konusunda http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/Kamplar.aspx internet adresinden bilgi alınabilir.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurular, http://basvuru.ytb.gov.tr adresinden 15 Mayıs-30 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Gençlik Kampları Tanıtım Filmi

 

Katılımcılara Sağlanacak İmkânlar

Katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacaktır. Kamplara yurtdışından katılmaya hak kazanan gençlerimizin Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat giderleri (uçak bileti) ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecektir.

DESTEK TUTARLARI / Ülkelere Göre Ulaşım Destek Tutarları

23-05-2018

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.