Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Gaggenau'dan Göbeklitepe'ye

Gaggenau'dan Göbeklitepe'ye

Gaggeneu'dan Göbeklitepe'ye

 

Türkçe derslerine katılan Gaggenau öğrencileri 1 Şubat Cumartesi günü Rafadan Tayfa Göbeklitepe sinema filminde bir araya geldiler. Derslere katılan öğrenciler bu vesileyle Türkiye'nin Şanlıurfa şehrinde bulunan Göbeklitepe'yi tanıma fırsatı yakalarken, keyifli bir sinema  zevki yaşamış oldular. Öğrenciler böylece Türkçe ve Türk Kültürü dersinin kültürel faaliyetini sinema filmiyle de deneyimleme fırsatı buldular. 

 

Gaggenau Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Seda TÜRKAN, Türkiye ile Avrupa'da aynı zamanda vizyona giren Rafadan Tayfa Göbeklitepe sinema filminin hem büyüklere hem de küçüklere hitap ettiğini, bu tür kültürümüzü yansıtan filmlerin Türkçe derslerine etkisinin büyük olduğunu ve Türk kültürünün daha iyi tanımasına fırsat verdiğini dile getirdi.

 

Etkinlikte hazır bulunan Gaggenau Türk Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut PERVANELİ, okul aile birliği olarak katılan tüm öğrencilerinin biletlerini temin ederken, desteklerinden dolayı velilere de teşekkür etti. 

 

Etkinliğe katılan öğretmen, öğrenci, veli ve Gaggenau okul aile birliğine teşekkür ederiz. 

19-02-202019-02-2020

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.