Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

"Eğitim Diplomasisi ve Kariyer Söyleşileri VIII" Yayın Konuğumuz Songül SALAN"Eğitim Diplomasisi ve Kariyer Söyleşilerimizin sekizincisini gerçekleştireceğiz. Uzman Psikolojik Danışman Leman Aksu'nun sunuculuğunda konuğumuz Yabancı Dil Muhabiri, Hukuk Müşaviri ve aynı zamanda Hukuk Fakültesi öğrencisi Songül Salan olacaktır.

"Sen de Başarabilirsin" isimli söyleşilerimizle burada doğmuş ya da küçük yaşta Almanya'ya gelmiş, eğitim hayatını burada tamamlamış ve başarılı olmuş Türklerle, şu an hala eğitim hayatına devam eden çocukları ve anne-babalarını buluşturmaya çalışıyoruz.

Amacımız Almanya'da bir Türk olarak eğitim alırken karşılaştığı zorluklarla nasıl başa çıktıları, mesleki tercih süreçleri, meslek hayatı vb konularda bilgi vererek benzer süreçlerden geçen kişilere model olmaları ve gençlerimizin motivasyonlarını artırmaktır.

Konu Başlıkları:

1. Almanya'da bir Türk olarak eğitim alırken karşılaşılan zorluklar

2. Zorluklarla Başa çıkma yolları

3. Eğitim ve mesleki tercih süreci

4. Çalışma hayatı ve koşulları

5. Gençlere ve ailelere öneriler

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.