Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Eğitim Diplomasisi ve Kariyer Söyleşileri VII

Ataşeliğimiz "Eğitim Diplomasisi ve Söyleşileri" kapsamında geliştirilen "Sen de Başarabilirsin" isimli projemiz kapsamında burada doğmuş ya da küçük yaşta Almanya'ya gelmiş,  eğitim hayatını burada tamamlamış ve başarılı olmuş Türklerle, şu an hala eğitim hayatına devam eden çocukları ve anne-babalarını buluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Almanya'da bir Türk olarak eğitim alırken karşılaştığı zorluklarla nasıl başa çıktıları, mesleki tercih süreçleri vb. konularda bilgi vererek benzer süreçlerden geçen kişilere model olmaları ve motivasyonlarını artırmaktır.  25 Haziran 2021 Cuma günkü söyleşimizde konuğumuz Bilişim Teknolojileri Sistem Analisti Murat KARAKULLUKÇU'dur. Etrafınızda bu söyleşinin fayda sağlayabileceğini düşündüğünüz kişilerle paylaşabilirseniz daha çok kişinin hayatına dokunmuş oluruz. Tüm gençlerimize faydalı olmasını temenni ederiz.
Eğitim Diplomasisi ve Kariyer Söyleşileri VII

23-06-2021

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.