Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

EĞİTİM ATAŞEMİZ DR. UĞUR ACAR'IN KONSTANZ ZİYARETİ

EĞİTİM ATAŞEMİZ DR. UĞUR ACAR'IN KONSTANZ ZİYARETİ

KARLSRUHE EĞİTİM ATAŞESİ DR. UĞUR ACAR'IN KONSTANZ ZİYARETİ

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasına katılan ve dereceye giren öğrencilere belgelerini ve ödüllerini takdim etmek üzere Karlsruhe Eğitim Ataşesi Sayın Dr. Uğur ACAR 12.07.2020 tarihinde Konstanz şehrini ziyaret etmişlerdir. DITIB Mevlana Camii toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte Konstanz Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni Hakan Veli KÜÇÜK, DITIB Mevlana Camii din görevlisi Abdüssemet KİLİT, Konstanz TOAB başkanı Özkan ÇAĞLAR, Konstanz TOAB yönetim kurulu üyeleri Serpil BALAN ÇETİNKAYA, Nagihan AKSAKAL, Mutlu SARI, veliler ve öğrenciler hazır bulunmuşlardır. Almanya'da Türk kültürünün yaşatılmasında, burada görev yapan öğretmenler ve din görevlileri ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinin önemine vurgu yapan Dr. Uğur ACAR, desteklerinden ve katılımlarından dolayı Konstanz TOAB üyeleri ve velilere teşekkür etmiş, ardından öğrencilere belgelerini ve hediyelerini vermiştir. Resim yarışmasına katılıp katılım belgesi almaya hak kazanan Selin BALAN ve Liya Safiya ŞAHİN'e ve kompoziyon yarışmasında 1. olan Aslı YILMAZ'a belgelerini TTK öğretmeni Hakan Veli KÜÇÜK ile birlikte takdim eden Dr. Uğur ACAR öğrencilere başarılarının devamını dilemiş ve kendilerine Türk kültüründen kopmadan Alman kültürü ile barışık bireyler olmaları tavsiyesinde bulunmuştur. Etkinliğe katılan Konstanz TOAB üyeleri ve velilerle kısa bir sohbette bulunan Eğitim Ataşesi Dr. Uğur ACAR, ataşeliğin yapmayı planladığı veli seminerleri hakkında bilgi vermiş ve ardından tekrar görüşmek dileğiyle Konstanz'dan ayrılmıştır.    

13-07-202013-07-2020

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.