Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR'ın Karlsruhe Valiliği'ni Ziyareti

Eğitim Ataşemiz Dr Uğur ACAR, 16.09.2020-Çarşamba günü Karlsruhe Valiliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR'ın Karlsruhe Valiliği'ni Ziyareti

 

18-09-2020

 

 

 

Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR, 16.09.2020, Çarşamba günü Karlsruhe Valiliğini ziyaret etti. Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR, beraberinde Karlsruhe Eğitim Bölgesi koordinatör öğretmeni Abdulvahap YÜKSELTEN ve Ataşeliğimiz sözleşmeli sekreteri Hüseyin KURU ile birlikte Karlsruhe Valiliği, eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Anja BAUER'i ziyaret etti. Valilikte mesleki eğitimden, "Gymnasium"lardan ve diğer okul türlerinden sorumlu şube müdürleri de hazır bulundular. Eğitim Ataşesi Dr. ACAR; Karlsruhe Valiliği bölgesinde bulunan 5 ilçe eğitim müdürlüğüne bağlı okullarda verilen Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri ile öğretmen ve öğrenci sayıları hakkında bilgi verdi. Dr. Acar, amaçlarının sadece Türkçe ve Türk Kültürü Dersi vermek olmadığını, bölgedeki Türk kökenli çocukların okul başarılarının yüksek olmasını, okul terk oranlarının düşürülmesini de çok önemsediklerini, bu amaçla veli bilgilendirme seminerleri düzenlemek, Türk Okul Aile Birlikleri tarafından, öğrencilere yönelik ders takviye kursları açılmasına öncülük etmek istediklerini ve hem Alman toplumunun hem de Türk toplumunun geleceği olan çocuklarımız için birlikte çalışmak istediklerine vurgu yaptı. Vali yardımcısı Anja BAUER'in de, projeleri desteklemek istediklerini ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtmesinin ardından ziyaret sona erdi.

 

18-09-2020

 

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.