Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR'ın Freiburg Valiliğini Ziyareti

  Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR, beraberinde Freiburg Eğitim Bölgesi koordinatör öğretmeni Hasan Hüseyin KAYMAZ, psikolojik danışman ve rehber öğretmen Hatice AKKAN ve Ataşeliğimiz sözleşmeli sekreteri Hüseyin KURU ile birlikte Freiburg Valiliği, Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Thomas HECHT'i ziyaret etti. Valilikte mesleki eğitimden sorumlu Freiburg Koordinatör Eğitim Müdürü Dr. Werner NAGEL ve şube müdürü Martin VOSSLER de hazır bulundular.    
Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR'ın Freiburg Valiliğini Ziyareti

 

 

 

18-09-2020

 

Eğitim Ataşesi Dr. ACAR Freiburg Valiliği bölgesinde bulunan 5 ilçe eğitim müdürlüğünde verilen Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri ile öğretmen ve öğrenci sayıları hakkında bilgi verdi. Dr. ACAR,  amaçlarının sadece Türkçe ve Türk Kültürü Dersi vermek olmadığını, bölgedeki Türk kökenli çocukların okul başarılarının yüksek olmasını, okul terk oranlarının düşürülmesini de çok önemsediklerini, bu amaçla veli bilgilendirme seminerleri düzenlemek, Türk Okul Aile Birlikleri ile birlikte öğrencilere yönelik ders takviye kursları açılmasına öncülük etmek istediklerini belirtti.

 

Eğitim Ataşesi Dr. ACAR, hem Alman toplumunun hem de Türk toplumunun geleceği olan çocuklarımız için birlikte çalışmak istediklerine vurgu yaptı. Vali Yardımcısı Thomas HECHT'in de projeleri desteklemek istediklerini ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtmesinin ardından projelerin gerçekleştirilebilmesine yönelik iyi dileklerle toplantı sona erdi. Eğitim Ataşemiz vali yardımcısına Türk kahvesi ve fincan takımı hediye etti.

 

 18-09-2020

 

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.