Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur Acar'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur ACAR'ın Öğretmenlerimiz, Velilerimiz ve Çocuklarımıza 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı mesajıdır.
Eğitim Ataşemiz Dr. Uğur Acar'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

14-09-2020

 

 

Değerli Meslektaşlarım,
Saygıdeğer Velilerimiz,
Sevgili Çocuklar,

Bir yaz tatilini daha geride bıraktık ve bugün yine yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlıyoruz. Geçtiğimiz öğretim yılı şimdiye kadar olan tüm yıllardan çok farklı oldu. Uzunca bir süre okullardan uzak kaldık. Her ne kadar tatil öncesi okullar tekrar açılsa da hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Salgın sürecinde uzaktan eğitim yapabilmenin önemini de gördük. Ancak yüzyüze eğitimin ne kadar etkili ve önemli olduğunu daha iyi kavradık. Bu süreç bize eğitimin, okulun, öğretmenin ne kadar değerli ve vazgeçilmez olduğunu, öğrencisiz okulların da sadece boş binadan ibaret, sessiz ve cansız kaldığını gösterdi.
Bugün yeni normal şartlarında okullarımıza tekrar başlıyoruz. Bu süreçte en çok dikkat etmemiz gereken konu "Temizlik, Maske, Mesafe" uygulamasına dikkat etmek olacaktır. Bu salgın hastalığın yayılmasını ancak bu kurala titizce uyarak önleyebiliriz.

Türkçe ve Türk Kültürü Derslerimizin de diğer derslerle birlikte başlayabileceği ve katılımın artarak devam etmesini arzu ettiğimiz  2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yeni öğretim yılında  salgınların, virüslerin ve güçlüklerin kaybolmasını, sağlık, huzur, mutluluk ve başarının dolmasını temenni ediyorum.
Selam, sevgi ve saygılarımla...

Dr. Uğur Acar
Karlsruhe Başkonsolosluğu
Eğitim Ataşesi

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.