Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Eberbach Türk Öğrencilerinin Tripsdrill Gezisi

Eberbach Türk Öğrencilerinin Tripsdrill Gezisi

Eberbach Türk Okul Aile Birliği, 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü Tripsdrill'e bir gezi düzenleyerek Türkçe dersine katılan öğrencilerin, arkadaşları ve aileleriyle güzel bir gün geçirmesini sağladı.

Eberbach Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Halim Bilgin ve Okul Aile Birliği Başkanı Ela Yüksel'in birlikte organize ettiği geziye vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Geçen sene Holiday Park'a tek otobüsle gezi düzenlenmişti. Ancak bu seneki geziye yaklaşık 100 kişi katılmak isteyince 2 otobüsle ulaşım sağlandı.


Artık geleneksel hale gelen bu gezilerle hem sene boyunca Türkçe dersine katılan öğrenciler ödüllendirilerek derslere katılım teşvik ediliyor hem de vatandaşlarımızın birbirleriyle zaman geçirip kaynaşması amaçlanıyor. Eberbach'ta yaşayan Türkler, 23 Nisan kutlamaları ve sene sonu gezilerini, bir araya gelmek, tanışmak ve soydaşlarıyla aynı havayı teneffüs etmek için önemli birer fırsat olarak değerlendiriyor.

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği olarak bu güzel etkinlik için başta öğretmenimiz Halim Bilgin ve Okul Aile Birliği Başkanı Ela Yüksel olmak üzere Eberbach Türk Okul Aile Birliği üyelerine teşekkür ediyoruz.

08-07-2019

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.