Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

Baden Baden'de Gurbetten Sılaya Mektup

Baden Baden'de Gurbetten Sılaya Mektup

Baden Baden'de Gurbetten Sılaya Mektup

 

Türkçe derslerine katılan Baden Baden Realschule öğrencileri ağırlıklı olmak üzere dördüncü sınıf öğrencilerinin de destek verdiği Türkiye'ye mektup gönderme etkinliği Baden Baden'de bulunan postanede gerçekleştirildi. Derslere katılan öğrenciler bu vesileyle Türkiye'de bulunan akrabalarına ve devlet büyüklerine sevgi dolu mektuplarını gönderdiler. Öğrenciler böylece derslerde öğrendiklerini uygulama fırsatı buldular. 

 

Baden Baden Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Mehmet Can SÜZER, mektup gönderme etkinliğiyle öğrencilerin Türkiye'deki akrabalarıyla olan ilişkilerinin günümüz dijital dünyasından bir nebze olsun çıkarılmasının ve Türkçe derslerinin öneminin vurgulanmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Etkinlikte hazır bulunan Baden Baden Türk Okul Aile Birliği Başkanı Kemal DEMİREL, etkinliğe katılan öğrencilere hediyeler verdi ve desteklerinden dolayı velilere teşekkür etti. 

 

Etkinliğe katılan öğretmen, öğrenci, veli ve Baden Baden okul aile birliğine teşekkür ederiz. 

19-12-201919-12-2019

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.