Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi Almanya’nın Baden bölgesinde de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

Karlsruhe Başkonsolosluğu Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından Karlsruhe kentinde düzenlenen  Öğretmenler Günü kutlamasına 95 Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni, Gönüllü Öğretmenler ve Eğitim Gönüllüleri katıldı. Etkinliğe Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol, Başkonsolos Yardımcısı Mebşure Taşkın, Konsolos Adnan Hayal, Karlsruhe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Muhammet Kıran, Karlsruhe Güvenlik Ataşesi Süleyman Ünal, Baden Türk Okul Aile Birlikleri Federasyonu Başkanı Kemal Ülker ve yönetim kurulu, Türkçe Dersi ve Türk Kültürü Öğretmenleri katıldı. 

27-11-2017

Öğretmenler sevgi ve özveri simgesi

Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol konuşmasında öğretmenlerin sevgi ve özverili çalışmasının altını çizerek, ” Milletlerini kurtaranlar yalnız öğretmenlerdir sözü, öğretmenlerin önemi ve toplum içindeki yerinin açık bir şekilde vurgulandığı belkide en güzel ifadelerden birini teşkil etmektedir. Öğretmenlik şüphesiz dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir. Genç nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek için yılmadan ve bıkmadan bu kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimiz yurdumuzun her köşesinde veya sizlerin olduğu gibi ülkemizin sınırlarının ötesinde vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı ülkelerde emek ve özveriyle görevlerini yerlerine getirmektedirler. ”

Eğitimin temelinin ailede başladığının altını kaydeden Cem Örnekol, okul aile birliklerinden, velilerden öğretmenlere destek olmasıni isterken, velilerinden Okul Aile Birliklerine sahip çıkmalarını istedi. Konuşmasının sonunda Başkonsolos Cem Örnekol Baden bölgesinde faaliyet gösteren Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine, Ataşe atanmasını elzem olduğunu ifade etti.

Baden Türk Okul Aile Birlikleri Federasyonu Başkanı Kemal Ülker ´de öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada  öğretmenlerimizin fedakarca çalışmalarını takdirle karşıladığını, okul aile birlikleri olarak her zaman öğretmenlerimizle birlikte ortak hedef olan çocuklarımıza kültür ve benliklerine sahip çıkarak eğitim verilmesi doğrultusunda beraber çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Baden Türk Okul Aile Birliğinin  hazırlamış olduğu teşekkür  plaketleri Başkonsolosumuz Cem Örnekol başta olmak üzere diğer katılımcılar tarafından öğretmenlere verildi. Daha sonra Kemal Demirel ve Baden Türk Okul Aile Birlikleri Federsyonu yönetim kurulu üyeleri  öğretmenlere güller dağıtarak, tek tek öğretmenlerin Bu mutlu gününü kutladı.

27-11-2017

Konuşmaların ardından Grup Çümbüş´ün güzel müzikleri ile eğlenen misafirler, açık büfe  yemeklerin de tadına baktılar.

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 0049721 856128

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.