Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Coşkusu Ettlingen´de Salona Sığmadı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Coşkusu Ettlingen´de Salona Sığmadı!

 

23-04-201823-04-201823-04-2018

Almanya’nın Karlsruhe / Ettlingen kasabasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Ettlingen Okul Aile Birliği, Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenleri tarafından düzenlenen 23 Nisan etkinliğine Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, eşi Esra Arslan ve çocukları birlikte katıldılar.

 

Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ‘ TBMM’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 tarihi, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından  çocuklara armağan edilişinin 98 inci yılını kutluyoruz. Bu tarih egemenliğin millete geçtiği tarih olması hasebiyle önemlidir.’ diyen Başkonsolos Arslan 79 yılından bu yana dünyanın farklı milletlerinden çocukların katılımlarıyla 23 Nisan’ın tüm dünya çocukları tarafından kutlandığını ifade etti. 

Konuşmaların ardın Ettlingen’de kutlanan bayramda çocuklar bütün becerilerini gösterdiler. Salona sığmayan coşku dışarıda da devam etti. İlk sahne alan bale okulu öğrencileri minikler dans gösterilerinin ardından Türkçe Öğretmenleri tarafından hazırlanan gösteriler  yer aldı. Türkçe öğretmenleri tarafından hazırlanan Erik Dalı oyunu salondaki minikler kadar büyükleride coşturdu. Yine farklı milletlerden oluşan modern dans grubunun ardından Dizem Sanat Orta Grubu Karadeniz oyunu ile göz doldurdu. Dizem Sanat Grubu Minik Efeler de ilk defa sahne aldı. 

Ettlingen Okul Aile Birliği Başkanı Avni Koçak tüm katılımcılara teşekür etti. Koçak 23 Nisan etkinliklerine ilginin her sene artış gösterdiğini, diğer milletlerden de katılım sağlandığını ifade etti. 

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 49721 856128 / WhatsApp İletişim Hattı 49721 85 61 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.