Karlsruhe Eğitim Ataşeliği

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ABDİGM "Gelecekten Mektup Var" Yarışması

  Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan 7-17 yaş arası çocuklarımızın katılabileceği "Gelecekten Mektup Var" yarışması düzenlenmektedir.  
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ABDİGM

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 15 Temmuz hain darbe girişimi konusunda bilinçlenmelerini sağlamak, milli birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek ve geleceğin Türkiye'sine olan azim ve inancı arttırmak amacıyla "Gelecekten Mektup Var" yarışması düzenlenmektedir.

 

 

 

7-11 ve 12-17 yaş arası çocuklar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleştirilecek yarışmaya katılımcılar "Vatan Vazgeçilmez, Türkiye'm Geçilmez" temalı mektuplarını ve başvuru formunu 4 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com adresine göndererek yarışmaya katılabileceklerdir.

 

 

 

Yarışmada dereceye giren ilk üç öğrencinin isimleri Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) duyurulacaktır.


Şartname için  tıklayınız  

Başvuru formu için  tıklayınız    


 

 


 

 

 

Türkisches Generalkonsulat, Referat für Bildungswesen, Rintheimerstr. 82, 76131 Karlsruhe Deutschland - 0049721 856128

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.